Proktolog Białystok – Poradnia Proktologii Waszyngtona 7 oferuje konsultacje i leczenie hemoroidów i pozostałych chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Zapraszamy na diagnostykę i terapię proktologiczną u najlepszych specjalistów w Białymstoku.

Proktolog to dobry specjalista od hemoroidów ale proktologia zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem także wielu innych chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego.

Najczęstsze schorzenia proktologiczne to:
– nowotwory jelita grubego,
– nietrzymanie stolca,
– szczelina odbytu,
– wypadanie błony śluzowej kanału odbytu,
– ropień okołoodbytniczy,
– hemoroidy,
– zakrzepica odbytu,
– kłykciny kończyste,
– uchyłki jelita grubego,
– wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego i wydalniczego, sygnalizujące problemy proktologiczne i będące sygnałem do kontaktu z proktologiem to między innymi ból w jamie brzusznej, krew w stolcu, krwawienia z odbytu, nieregularne i bolesne wypróżnienia, zaparcia, biegunki, gazy, uczucie wzdęcia, wrzody w okolicy odbytu, świąd odbytu. Objawy te często są bagatelizowane i błędnie uważane jako wstydliwe. Troska o nasze zdrowie w takich sytuacjach jest priorytetowa, a konsultacja z proktologiem niezbędna.

Na pierwszej wizycie specjalista proktolog przeprowadza wywiad z pacjentem dotyczący stylu jego życia (sposób odżywiania się, aktywność fizyczna, choroby układu pokarmowego w rodzinie). Niezbędne badania wykonywane przez dobrego proktologa dla dokładnej diagnozy to badanie per rectum, anoskopia, rektoskopia. Dla dokładniejszego obrazu całego jelita grubego lekarz proktolog zleca niekiedy badanie przy zastosowaniu kolonoskopu czy prześwietlenie RTG.

W Poradni Proktologii Waszyngtona 7 dysponujemy poradnictwem najlepszych specjalistów, odpowiednią diagnostyką, a także nowoczesnym sprzętem do usuwania żylaków odbytu. Naszym pacjentom proponujemy bezbolesne i związane z szybką rekonwalescencją leczenie hemoroidów metodą łączoną Barrona i kriochirurgią. Nowoczesny aparat, w który wyposażona jest nasza Poradnia Proktologii pozwala połączyć te dwa sposoby, umożliwia przeprowadzenie zabiegu najbardziej przyjazną i bezinwazyjną techniką operacyjną. Takie działanie zapewnia rewelacyjne efekty terapeutyczne. Zapraszamy do rozmowy z naszymi lekarzami, umówienia wizyty, podczas której dobrane zostaną odpowiednie działania.

W naszej przychodni oferujemy Państwu szeroką diagnostykę i najnowocześniejsze metody leczenia dokuczliwych chorób proktologicznych, jak np: hemoroidów. Schorzenie to dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, a ryzyko jej wystąpienia wzrasta wraz z wiekiem pacjenta. Zbagatelizowanie początkowych symptomów tej choroby prowadzi do dużego dyskomfortu, który ostatecznie doprowadza do pojawienia się objawów w postaci pieczenia, krwawienia, bólu, swędzenia czy wypadania guzków hemoroidalnych.

Najlepsza metoda na hemoroidy to prewencja w postaci: diety bogatoresztkowej, unikania alkoholu, unikania ostrych przypraw, spożywania dużej ilości owoców i warzyw, regulowanie rytmu wypróżnień i higiena osobista.

Domowe sposoby na hemoroidy są często nie wystarczające. Podobnie jeżeli leczenie objawowe nie przynosi oczekiwanych rezultatów, nie pomagają również maści, kremy, żele, czopki, czy tabletki na hemoroidy niezbędne jest zastosowanie małoinwazyjnych zabiegów lub leczenie chirurgiczne.

Metoda Barrona – zabieg małoinwazyjny, tzw. „gumowe podwiązki’, „rubber band ligation” wykorzystywany w naszej poradni przez proktologów do leczenia żylaków odbytu wykonywany jest przy użyciu wysoko wyspecjalizowanego sprzętu CRYO-S Classic. Najbardziej przyjazna, bezbolesna i dająca najszybszy powrót do zdrowia technika zabiegowa łączy w sobie metodę Barrona i kriochirurgię. Połączenie tych metod daje bardzo dobre efekty terapeutyczne nie przynosząc pacjentowi dolegliwości bólowych.


W Poradni Proktologii Waszyngtona 7 przyjmuje:

lek. med. Wojciech Gabrylewski – chirurg ogólny, proktolog i bariatra.


 

Więcej o problemach proktologicznych i leczeniu hemoroidów znajdą Państwo w naszym artykule: Schorzenia proktologiczne

 

Drodzy Pacjenci,

w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru lekarza, zachęcamy do skonsultowania się z naszym personelem, który doradzi odpowiedniego specjalistę.

Chirurg naczyniowy Białystok?
Waszyngtona 7, Specjalistyczna Poradnia LekarskaSpecjalista w centrum Białegostoku, dogodny dojazd, szybkie terminy!Zapraszamy!

Telefon

+ 48 791 907 907