Lekarz dla wymagającego pacjenta Waszyngtona 7 Specjalistyczna Poradnia Lekarska, Białystok Doświadczeni specjaliści chirurgia, ortopedia, kardiologia, neurologia, endokrynologia, dermatologia, reumatologia, radiologia.

Proktolog Białystok – Poradnia Proktologii Waszyngtona 7 oferuje konsultacje i leczenie chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Zapraszamy na diagnostykę i terapię proktologiczną u najlepszych specjalistów w Białymstoku.

Proktologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego.

Najczęstsze schorzenia chorób leczonych przez specjalistę proktologa to:
– nowotwory jelita grubego
– hemoroidy
– nietrzymanie stolca
– szczelina odbytu,
– wypadanie błony śluzowej kanału odbytu,
– ropień okołoodbytniczy,
– zakrzepica odbytu,
– kłykciny kończyste,
– uchyłki jelita grubego,
– wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego i wydalniczego, które są sygnałem do kontaktu z proktologiem to między innymi ból w jamie brzusznej, krew w stolcu, krwawienia z odbytu, nieregularne i bolesne wypróżnienia, zaparcia, biegunki, gazy, uczucie wzdęcia, wrzody w okolicy odbytu, świąd odbytu. Objawy te często są bagatelizowane i błędnie uważane jako wstydliwe. Troska o nasze zdrowie w takich sytuacjach jest priorytetowa, a konsultacja z proktologiem niezbędna.

Na pierwszej wizycie specjalista proktolog przeprowadza wywiad z pacjentem dotyczący stylu jego życia (sposób odżywiania się, aktywność fizyczna, choroby układu pokarmowego w rodzinie). Niezbędne badania wykonywane przez proktologa dla dokładnej diagnozy to badanie per rectum, anoskopia, rektoskopia. Dla dokładniejszego obrazu całego jelita grubego lekarz proktolog zleca niekiedy badanie przy zastosowaniu kolonoskopu czy prześwietlenie RTG.

W naszej przychodni oferujemy Państwu szeroką diagnostykę i najnowocześniejsze metody leczenia dokuczliwych chorób proktologicznych, jak np: choroba hemoroidalna. Schorzenie to dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, a ryzyko jej wystąpienia wzrasta wraz z wiekiem pacjenta. Zbagatelizowanie początkowych symptomów tej choroby prowadzi do dużego dyskomfortu, który ostatecznie doprowadza do pojawienia się objawów w postaci pieczenia, krwawienia, bólu, swędzenia czy wypadania guzków hemoroidalnych.

Jeżeli leczenie objawowe (w postaci diety bogatoresztkowej, unikania alkoholu, ostrych przypraw czy spożywania większej ilości owoców i warzyw, regulowanie rytmu wypróżnień, higiena osobista) nie przynosi oczekiwanych rezultatów, niezbędne jest zastosowanie małoinwazyjnych zabiegów lub leczenie chirurgiczne.

Metoda Barrona – zabieg małoinwazyjny, tzw. „gumowe podwiązki’, „rubber band ligation” wykorzystywany w naszej poradni przez proktologów do leczenia hemoroidów wykonywany jest przy użyciu wysoko wyspecjalizowanego sprzętu CRYO-S Classic. Najbardziej przyjazna, bezbolesna i dająca najszybszy powrót do zdrowia technika zabiegowa łączy w sobie metodę Barrona i kriochirurgię. Połączenie tych metod daje bardzo dobre efekty terapeutyczne nie przynosząc pacjentowi dolegliwości bólowych.


W Poradni Proktologii Waszyngtona 7 przyjmuje:

lek. med. Wojciech Gabrylewski – chirurg ogólny, proktolog i bariatra.


Drodzy Pacjenci,

w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru lekarza, zachęcamy do skonsultowania się z naszym personelem, który doradzi odpowiedniego specjalistę.

Chirurg naczyniowy Białystok?
Waszyngtona 7, Specjalistyczna Poradnia LekarskaSpecjalista w centrum Białegostoku, dogodny dojazd, szybkie terminy!Zapraszamy!

Telefon

+ 48 791 907 907