Ortopeda Białystok, konsultacja ortopedyczna i traumatologiczna, diagnostyka, leczenie, rehabilitacja chorób układu ruchu w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania lub urazów układu szkieletowego, zaburzeń w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów.

Poradnia Ortopedyczna i Traumatologiczna Waszyngtona 7 w Białymstoku oferuje konsultację ortopedyczną i konsultację traumatologiczną lekarza ortopedy i traumatologa w zakresie diagnostyki i leczenia chorób i urazów w obrębie układu ruchu człowieka.

Ortopedia i traumatologia ruchu to powiązane ze sobą dziedziny medycyny, których zadaniem jest diagnozowanie i leczenie schorzeń związanych z układem ruchu. Ortopedia obejmuje nie dolegliwości wynikające z:

  • nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego
  • zaburzeń w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów

Traumatologia specjalizuje się w urazach narządu ruchu – jej zadaniem jest:

  • rozpoznawanie i leczenie złamań
  • skręceń
  • zwichnięć
  • kontuzji tkanek miękkich

Metody leczenia, które stosowane są w ortopedii zależą od choroby, z którą mamy do czynienia. Najczęściej leczenie obejmuje farmakologię, zwłaszcza gdy pacjent odczuwa ból (np. niesterydowe leki przeciwzapalne, leki rozkurczowe), fizjoterapię (np. masaże, elektroterapia) oraz metody zachowawcze (np. unieruchomienia przy pomocy opatrunków czy gorsetów) i operacje chirurgiczne. Warto pamiętać, jak ważna, po zabiegach operacyjnych jest odpowiednia rehabilitacja, która ułatwia powrót do pełnej sprawności i aktywności.

Poradnia Ortopedyczna i Traumatologiczna Waszyngtona 7 w Białymstoku oferuje konsultację ortopedyczną i konsultację traumatologiczną w zakresie diagnostyki i leczenia chorób w obrębie układu ruchu człowieka. W Specjalistycznej Poradni Lekarskiej Waszyngtona 7 w Białymstoku uzyskają Państwo kompleksowe wsparcie lekarza ortopedy i lekarza traumatologa w przypadku problemów spowodowanych przez: urazy, urazy sportowe, wady postawy i stóp, bóle pleców, barków, bioder i kolan, złamania, zwichnięcia, skręcenia, zaburzenia w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów. Te i pozostałe dolegliwości układu ruchu wymagają konsultacji ortopedy i traumatologa w Poradni Neurologicznej Waszyngtona 7 (Białystok).


W Poradni Ortopedii i Traumatologii Waszyngtona 7 w Białymstoku przyjmują:

dr hab. n. med. Marek Bielecki – ortopeda i traumatolog; specjalizacje: urazy kończyn i kręgosłupa (zadawnione i świeże), replantacje kończyny górnej (amputacje, urazy ścięgien i nerwów), operacyjne leczenie zmian zwyrodnieniowych dużych stawów, i leczenie zniekształceń małych stawów ręki i stopy.

Lek. med. Andrzej Purwin – ortopeda i traumatolog; specjalizacje: zaburzenia narządu ruchu, artroskopowe zabiegi rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, zabiegi osteotomii podkolanowych, endoprotezoplastyki stawu kolanowego, biodrowego, barkowego, nowoczesne metody z użyciem komórek macierzystych i osocza bogatopłytkowego oraz blokad okołokręgosłupowych.

Lek. med. Marcin Rutka – ortopeda i traumatolog; specjalizacje: choroby i urazy narządu ruchu, artroskopia kolana oraz barku.

Dr n. med. Jerzy A. Wojnar – ortopeda i traumatolog; specjalizacje: urazy i schorzenia kręgosłupa, ortopedia urazowa, endoprotezoplastyka kolana, biodra i chirurgia stopy.


Drodzy Pacjenci,

w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru lekarza, zachęcamy do skonsultowania się z naszym personelem, który doradzi odpowiedniego specjalistę.

Ortopeda Białystok?
Waszyngtona 7, Specjalistyczna Poradnia Lekarska
Specjalista w centrum Białegostoku, dogodny dojazd, szybkie terminy!
Zapraszamy!

Telefon

+ 48 791 907 907