Do lekarza radiologa kierowani są zazwyczaj pacjenci, którzy potrzebują dodatkowej diagnostyki obrazowej wybranego rejonu organizmu. O tym, by wykonać takie badanie decyduje zazwyczaj lekarz specjalista, który na nie kieruje.

Ta dziedzina medycyny skupia się bowiem na wykonywaniu i opisywaniu badań obrazujących ciało człowieka, jest również niezwykle istotna we wczesnym wykrywaniu wielu chorób.

Lekarz radiolog podczas wykonywania obrazowania medycznego, wskazuje w którym miejscu w ciele zaszły zmiany chorobowe, dokonuje również ich pomiarów, sporządza dokładny opis wykonanego badania, stawia diagnozę, proponuje odpowiednie leczenie lub kieruje do innego specjalisty.

Do badań radiologicznych zalicza się między innymi:

  • rentgenografię
  • badanie ultrasonograficzne (USG)
  • mammografię
  • tomografię komputerową (TK)
  • rezonans magnetyczny (MRI)
  • pantomogram

W Poradni Radiologii Waszyngtona 7 w Białymstoku przyjmuje:

Lek. med. Jolanta Leoniuk – radiolog, specjalistka diagnostyki obrazowej; specjalizacje: ultrasonografia i radiologia (ultrasonografii dopplerowskiej, ultrasonografia pediatrycznej, diagnostyka chorób i raka sutka, mammografia) diagnostyka obrazowa i kwalifikacje do leczenia chorych z nowotworami wątroby.


Drodzy Pacjenci,

w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru lekarza, zachęcamy do skonsultowania się z naszym personelem, który doradzi odpowiedniego specjalistę.

Radiologia Białystok?
Waszyngtona 7, Specjalistyczna Poradnia Lekarska
Specjalista w centrum Białegostoku, dogodny dojazd, szybkie terminy!
Zapraszamy!

Telefon

+ 48 791 907 907