Dr.Adaline Becka

Specjalizacja
Radiologia i diagnostyka obrazowa

Godziny pracy

Lek. med. Tomasz Paweł Chrostowski

Lek. Tomasz Paweł Chrostowski – specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Ultrasonografia USG Białystok Poradnia Waszyngtona 7. Lek. Tomasz Paweł Chrostowski to doświadczony radiolog, specjalizujący się w badaniach USG Doppler, posiadający Europejski Dyplom w zakresie Radiologii, wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, członek Polskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Doktor Chrostowski ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, pobierał również nauki w Portugalii na Uniwersytecie w Porto. Zdobył Europejski Dyplom w Zakresie Radiologii (EDiR).

Lek. Tomasz Paweł Chrostowski pracuje w Białymstoku, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz prowadzi zajęcia jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Zajmuje się diagnozowaniem przyczyn dolegliwości bólowych oraz rozpoznawaniem i monitorowaniem chorób, w tym schorzeń przewlekłych i nowotworowych.

Lek. med. Chrostowski jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Radiologicznego, uczestniczy w zjazdach Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz europejskich towarzystw radiologicznych, systematycznie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w dziesiątkach szkoleń, kursów i konferencji odbywających się na terenie całego kraju oraz za granicą.

Lek. Tomasz Paweł Chrostowski jest ceniony przez pacjentów za zaangażowanie, dokładność i przyjazny stosunek do Pacjenta.

Radiolog lek. Tomasz Paweł Chrostowski ma bardzo duże doświadczenie i rozległą wiedzę, którą wciąż poszerza w wysokospecjalistycznym ośrodku, co sprzyja rozwiązywaniu skomplikowanych przypadków. Analizuje wyniki badań tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego, jego wielką pasją jest wykonywanie badań ultrasonograficznych (USG), również z wykorzystaniem metod dopplerowskich (USG Doppler). Zajmuje się diagnozowaniem przyczyn dolegliwości bólowych oraz rozpoznawaniem i monitorowaniem chorób, w tym schorzeń przewlekłych i nowotworowych. Do każdego Pacjenta podchodzi z uwagą i empatią, powtarzając, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Badania wykonywane przez radiologa i diagnostę obrazowego Pawła Chrostowskiego w Pracowni Ultrasonograficznej USG Waszyngtona 7 w Białymstoku:
 • USG jamy brzusznej i miednicy mniejszej (w tym wątroby, trzustki, śledziony, układu moczowego – nerek, pęcherza moczowego oraz gruczołu krokowego)
 • USG tarczycy
 • USG ślinianek
 • USG węzłów chłonnych
 • USG tkanek miękkich i zmian położonych powierzchownie
 • USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych (tętnic domózgowych)
 • USG Doppler aorty i tętnic biodrowych
 • USG Doppler tętnic nerkowych
 • USG Doppler układu żyły wrotnej
 • USG Doppler tętnic i żył kończyn dolnych (z oceną w kierunku niewydolności i zakrzepicy)
 • USG Doppler tętnic i żył kończyn górnych

Lekarz nie wykonuje badań piersi i nie realizuje badań u osób poniżej 12 roku życia.


Przygotowanie do wizyty i badań USG

W celu jak najlepszej oceny stanu zdrowia pacjenta przypominamy o wzięciu ze sobą poprzednich wyników badań USG, Tomografii Komputerowej lub Rezonansu Magnetycznego dotyczących badanej okolicy ciała oraz kart informacyjnych z leczenia szpitalnego i przebytych zabiegów operacyjnych.

Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej:

 • należy pozostać na czczo przez około 6 godzin przed badaniem,
 • jedną godzinę przed badaniem należy wypić co najmniej 1 litr wody i postarać się nie oddawać moczu,
 • należy powstrzymać się przed piciem kawy, paleniem papierosów i żuciem gumy.

W przypadku badań USG Doppler aorty i tętnic biodrowych, tętnic nerkowych oraz układu żyły wrotnej należy pozostać na czczo przez około 6 godzin przed badaniem, nie jest wymagane picie wody.

Pozostałe badania nie wymagają specjalnego przygotowania.

Telefon

+ 48 791 907 907