Dr n. med. Justyna Fryc, reumatolog, specjalista reumatologii i chorób wewnętrznych Białystok, Waszyngtona 7
Dr.Adaline Becka

Specjalizacja
Reumatologia

Godziny pracy

Dr n. med. Justyna Fryc

Dr n. med. Justyna Fryc – reumatolog, specjalista reumatologii i chorób wewnętrznych, wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku, a następnie w 2003 roku podjęła pracę w zespole lekarzy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych uzyskała stanowisko adiunkta w roku 2018. Z Uniwersyteckim Szpitalem związana jest zawodowo do chwili obecnej. Tytuł specjalisty reumatologa uzyskała w roku 2015, specjalisty chorób wewnętrznych w roku 2011, a obecnie (obok specjalizacji reumatologicznej) rozpoczęła również specjalizację z zakresu nefrologii w I Klinice Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Równoległym etapem rozwoju zawodowego była obrona pracy doktorskiej i odebranie stopnia doktora nauk medycznych  w 2008 roku. Doświadczenie kliniczne zdobywała będąc uczestnikiem szeregu krajowych i zagranicznych staży naukowych, praktyk klinicznych oraz dwuletniego stażu w Narodowym Instytucie Zdrowia w USA.

Dr n. med. Justyna Fryc jest członkiem wielu branżowych towarzystw naukowych. Reumatolog dr Fryc jest autorką licznych prac, raportów opublikowanych w fachowych czasopismach medycznych zarówno zagranicznych jak i krajowych, m.in. na temat reumatoidalnego zapalenia stawów, boreliozy w reumatologii, gorączki w chorobach reumatycznych, spondyloartropatii zapalnych czy chorób nowotworowych i zakaźnych w ocenie stanu zdrowia mieszkańców Białegostoku. Swoją wiedzę prezentuje oraz przekazuje jako wykładowca na wielu konferencjach i szkoleniach zawodowych.

Dr n. med. Justyna Fryc jest również aktywnym pracownikiem naukowo-dydaktycznym zajmującym się działalnością kliniczną, prowadzi zajęcia ze studentami wydziału lekarskiego oraz zajęcia w języku angielskim ze studentami zagranicznymi Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Reumatolog dr Fryc przyjmuje w Specjalistycznej Poradni Lekarskiej Waszyngtona 7 gdzie przez Pacjentów ceniona jest szczególnie za duże doświadczenie, rzetelny wywiad, celną diagnozę oraz rzeczowe i jasne informacje. Wykonywany zawód – lekarza reumatologa – to dla dr Fryc przyjemność i pasja.

Umów wizytę:

Telefon

+ 48 791 907 907