Wielu pacjentów teoretycznie zdaje sobie sprawę, że styl życia ma ogromny wpływ na ich zdrowie. Niestety nie każdy jest w stanie porzucić zgubne nawyki i wprowadzić zmiany, które mogą wpłynąć korzystnie na poprawę samopoczucia, ustąpienie uporczywych dolegliwości czy zyskanie komfortu.

 

Już w starożytności Hipokrates zauważył, że: „Zdrowie wymaga stanu równowagi między wpływami środowiska, sposobem życia oraz różnymi elementami ludzkiej natury.” Słowa te można zinterpretować jako poradę dotyczącą stylu codziennego funkcjonowania oraz pozwalają zrozumieć, że ogromy wpływ na własne zdrowie ma sam pacjent.

 

Jak zatem zacząć zmianę, która może poprawić jakość życia i ustrzec przed przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi? Najlepiej zrobić to od razu, ale nie w sposób gwałtowny. Kluczem do sukcesu są małe, ale zdecydowane kroki, które mogą poprawić komfort życia i sprawić, że będzie ono dłuższe i lepsze.

 

Lato to doskonały czas na to, by wprowadzić zmiany, przyjrzeć się dolegliwościom, skorzystać z porady lekarskiej oraz wprowadzić nową rutynę do codzienności.

 

Oto co może zrobić pacjent, by zapobiegać rozwojowi chorób oraz leczyć już istniejące.


 1. Porada lekarska

  W dzisiejszych czasach wielu pacjentów skarży się przede wszystkim na choroby związane z problemami kariologicznymi, schorzeniami endokrynologicznymi oraz naczyniowymi. Pierwszym krokiem powinno zatem być zaczerpnięcie porady lekarskiej, ustalenie planu naprawczego oraz wprowadzenie zaleceń. Lekarze Specjalistycznej Poradni Lekarskiej Waszyngtona 7 mają ogromną wiedzę w tym zakresie, pomogą ustalić przebieg zmiany i metody leczenia. W razie potrzeby skierują na wnikliwą diagnostykę, która sprecyzuje dalszy kierunek leczenia. Umówienie wizyty ze specjalistą może być pierwszym krokiem do pozytywnej zmiany.


 2. Zmiana diety na zdrowszą

  Dieta ma ogromy wpływ na większość schorzeń dzisiejszych czasów. Jej zmiana nie musi być czymś skomplikowanym. Okres letni sprzyja spożywaniu większej ilości warzyw i owoców, są łatwo dostępne i nieskomplikowane w przygotowaniu. Dodanie ich do listy zakupów i dostępność w lodówce ułatwi utrwalenie zdrowych nawyków.


 3. Rezygnacja z palenia

  Palenie to nałóg, który nie łatwo jest rzucić. Pomóc mogą w tym techniki relaksacyjne, zauważanie w jakich sytuacjach sięga się po papierosa. Czasami skuteczne okazuje się podliczenie tygodniowych wydatków. Motywacją może być odkładanie oszczędzonych pieniędzy lub docenianie małych sukcesów, takich jak świeży oddech, odzyskanie węchu i smaku, a także pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z mieszkania i ubrań.


 4. Codzienne spacery

  Mała zmiana i wprowadzenie nieskomplikowanej aktywności ma ogromy wpływ na zdrowie. Badania dowodzą, że brak ruchu jest równie niebezpieczny jak zgubne nałogi. Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na schorzenia kariologiczne, choroby endokrynologiczne, jak również na naczynia krwionośne. Prostym sposobem na jej zwiększenie może być umawianie się z przyjacielem na wspólne spacery. Połączenie aktywności z życiem towarzyskim jest świetnym pomysłem.


 5. Pozytywne nastawienie

  Samopoczucie ma ogromny wpływ na zdrowie. Oczywiście trudno o nie w przypadku poważnych problemów emocjonalnych. Warto wtedy skorzystać z pomocy psychologicznej, jednak praktykowanie wdzięczności może znacząco poprawić jakość życia. Cieszenie się z małych, codziennych przyjemności, pozwala pozytywniej patrzeć na świat. Ograniczenie korzystania z mediów społecznościowych, hobby związane z obcowaniem z przyrodą, czytanie czy rozwiązywanie zagadek logicznych – te wszystkie aktywności mogą pomóc w poprawie samopoczucia, a co za tym idzie zdrowia.

 

Świadomość pacjenta, wprowadzenie zmian oraz wsparcie doskonałego lekarza przyniesie najlepsze efekty. Lato jest na to najlepszą porą!

 

Zapraszamy na konsultacje, gwarantujemy przyjazną atmosferę i doskonałą kadrę specjalistów.

 

Zachęcamy do do odwiedzenia naszej strony http://waszyngtona7.pl/ oraz ustalenia terminu spotkania pod numerem telefonu


+48 791 907 907
Waszyngtona 7 Specjalistyczna Poradnia Lekarska
ul. Waszyngtona 7 lok 1, 15-269 Białystok

 


Telefon

+ 48 791 907 907