Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii to szybka pomoc i powrót do zdrowia. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii pozwala na nieinwazyjną walkę z bólem i szybszą regenerację. Terapia osoczem bogatopłytkowym to skuteczna ulga w przypadku bólu i powrót do mobilności. 

W Poradni Ortopedii Waszygtona 7, w Białymstoku skutecznie leczymy schorzenia ortopedyczne i pomagamy Pacjentom w walce z bólem.

Osocze bogatowpłytkowe to płytki krwi pobranej od pacjenta.

W ortopedii osocze bogatopłytkowe stosowane jest w celu wspomagania gojenia uszkodzonych stawów, więzadeł, ścięgien lub mięśni. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego możliwe jest zredukowanie bólu i przyspieszenia rekonwalescencji.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest zalecana w przypadku wielu schorzeń ortopedycznych, w tym przewlekłych uszkodzeń ścięgien, choroby zwyrodnieniowej stawów, ostrych stanów i nagłych urazów, czy wspomagania gojenie pooperacyjnego.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polega na pobraniu próbki krwi od pacjenta, wyizolowaniu stężonego osocza i wstrzyknięciu go w obszar wymagający leczenia. Zabieg taki trwa zwykle około godziny, a powrót do normalnego funckjonowania może wymagać jedynie krótkiego odpoczynku.

Osocze bogatopłytkowe iniekcja do stawu kolanowego
Osocze bogatopłytkowe – iniekcja do stawu kolanowego
Andrzej Purwin, ortopeda i traumatolog

Terapia osoczem bogatopłytkowym oznacza szybką i skuteczną pomoc ortopedyczną. 


Osocze bogatowpłytkowe jest rewolucyjną metodą leczenia schorzeń ortopedycznych. Stanowi alternatywę dla leczenia farmakologicznego i inwazyjnego leczenia operacyjnego. Badania wskazują wysoką skuteczność zastosowania osocza bogatopłytkowego w wielu dolegliwościach ortopedycznych o charakterze jednorazowym, takich jak urazy, uszkodzenia i zwichnięcia. W przypadku choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego potencjalne rezultaty zastosowania osocza bogatopłytkowego utrzymują się aż do 2 lat.

Kiedy warto rozważyć terapię osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe to doskonałe rozwiązanie przy:

  1. przewlekłych urazach ścięgien: osocze bogatopłytkowe doskonale sprawdza się w przypadku leczenia urazów ścięgien, które powodują przewlekłe dolegliwości bólowe (jak m.in. w przypadku łokcia tenisisty, czy zapaleniu ścięgna Achillesa);
  2. ostrych urazach: iniekcja osocza bogatopłytkowego w przypadku ostrych urazów sportowych, takich jak naciągnięcia mięśni lub skręcenia więzadeł, pozwala na redukcję bólu i szybką regenerację;
  3. wsparciu operacyjnym: w przypadku chirurgicznej interwencji ortopedycznej iniekcja osocza bogatopłytkowego wspomaga gojenie tkanek i powrót do zdrowia;
  4. chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego: osocze bogatopłytkowe umożliwia remisję choroby w okresie nawet do 2 lat, i jest szczególnie zalecane gdy ból kolana staje się obciążający;
  5. wsparciu leczenia zachowawczego: osocze bogatopłytkowe pozwala na osiągnięcie dobrych efektów leczniczych w sytuacjach, w których tradycyjne metody terapii, takie jak fizjoterapia, lub leki przeciwzapalne nie przyniosły pożądanej ulgi.

Terapia komórkami macierzystymi w ortopedii ma ogromny potencjał, chociaż jej skuteczność może różnić się w zależności od ogólnego stanu zdrowia pacjenta i charakterystyki konkretnego przypadku. Dlatego specjalista ortopeda zawsze starannie analizuje konkretny przypadek i podejmuje decyzję o zastosowaniu odpowiedniej terapii.

Osocze bogatopłytkowe to aktywna przyszłość bez bólu!

Już dzisiaj umów sie na konsultację w Poradnii Ortopedii Waszyngtona 7
791 907 907

>> (otwiera się w nowej zakładce)”>Poradnia Ortopedii Waszyngtona 7 – zobacz więcej >>>

Aby uzyskać

Telefon

+ 48 791 907 907