Czym zajmuje się endokrynologia oraz jakie są najczęstsze powody zgłaszania się pacjentów do lekarza tej specjalności, wyjaśnia zespół Waszyngtona 7 Specjalistycznej Poradni Lekarskiej w Białymstoku.

 

 

Niepokojące objawy

 

Endokrynologia to dziedzina medycyny, skupiająca się na prawidłowym funkcjonowaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego, które odpowiedzialne są za działanie układu hormonalnego.

 

Do lekarza endokrynologa pacjenci zgłaszają się zazwyczaj, gdy zaczynają odczuwać niepokojące objawy, które według nich nie mają związku ze zmianą ich stylu życia. Najczęściej takie zmiany odczuwają kobiety, które z nieznanych przyczyn skarżą się na nadmierne tycie, nadpobudliwość, senność, bądź odkrywają, że mają kłopot z zajściem w ciążę lub jej donoszeniem.

 

Choroby endokrynologiczne dotyczą także mężczyzn, dlatego tak ważne jest, by w przypadku pojawienia się niepokojących objawów udać się do specjalisty

 

 

Określenie problemu

 

Co powinno skłonić pacjenta do takiej wizyty? Z pewnością wystąpienie nagłej nadpobudliwości, gwałtowna zmiana masy ciała, pojawienie się senności, pojawienie się nadmiernego owłosienia oraz stwierdzenie kłopotów z poczęciem dziecka.

 

Określenie problemu opiera się na analizie badań krwi oraz objawów opisanych przez pacjenta. Postawienie diagnozy pozwala wprowadzić szybko program leczenia i poprawić jakość życia.

 

Endokrynolodzy najczęściej diagnozują takie problemy jak:

 

 

 

Szybka diagnoza

 

Specjalista endokrynolog zazwyczaj opiera swoją terapię na wynikach badań krwi, pomocne może okazać się również USG oraz biopsja – badanie, które pozwala zdiagnozować ewentualne zmiany w tarczycy. Celem terapii jest przywrócenie równowagi hormonalnej i poprawa samopoczucia pacjenta.

 

Choroby endokrynologiczne występują często i obniżają poziom życia, jednak ich wczesne zdiagnozowanie i odpowiednia terapia, pozwalają cieszyć się komfortem życia i wyeliminować przykre dolegliwości.

 

Waszyngtona 7 Specjalistyczna Poradnia Lekarska oferuje opiekę endokrynologiczną na najwyższym poziomie. W naszym zespole pracuje prof. dr hab. n. med. Monika Karczewska-Kupczewska – wybitna profesor, endokrynolog i specjalista chorób wewnętrznych. Jest wysokiej klasy specjalistką, która na schorzenia endokrynologiczne patrzy bardzo szeroko. Specjalizuje się w chorobach tarczycy, ale również w insulinooporności, leczeniu nadwagi i otyłości, czyli w wielu problemach, które towarzyszą zaburzeniom endokrynologicznym.

 

 

Kompleksowa opieka

 

Dodatkowo w naszej poradni istnieje możliwość wykonania diagnostyki obrazowej – USG tarczycy oraz kwalifikacji do przeprowadzenia biopsji. Pacjent może liczyć na kompleksową opiekę, właściwą diagnozę i wprowadzenie odpowiedniego leczenia.

 

Zapraszamy na konsultacje, gwarantujemy przyjazną atmosferę i doskonale wykwalifikowanych lekarzy wielu specjalizacji.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.waszyngtona7.pl lub zaczerpnięcia informacji drogą telefoniczną 791 907 907.

 

 

 

 

Waszyngtona 7 Specjalistyczna Poradnia Lekarska
ul. Waszyngtona 7 lok 1, 15-269 Białystok

 

Telefon

+ 48 791 907 907